Site Loader

Proč je dobré investovat, tu asi nemusím rozebírat – inflace, důchodový systém atd., ale proč do biotechnologického sektoru?

Možná se mnozí shodneme, že máloco má takový potenciál jako nové technologie. Před zhruba 15 lety jsme v biotechnologickém odvětví podařilo vědcům rozklíčovat lidský genom, a nyní se díky tomu začínají otevírat dvířka pro mnohem personalizovanější léčby. Nastupují technologie jako CRISPR a genová terapie sklízí první ovoce (AVXS-101).

Západní medicína se tak postupně dostává do nové éry, kdy by měla začít ve větší míře řešit příčiny onemocnění a především podpořit prevenci.


A jak se tedy svést na této vlně?

Moje strategie spočívá ve sledování insiderů, smart money (velké fondy) a erudovaných investorů a kopírování jejich nákupů

Myšlenková mapa – Biotechnology

Přemýšlel jsem, jak moc chci trávit čas investováním, a vzhledem k tomu, že jej beru jako koníček, nevadí mi, trávit čas výzkumem a aktualizacemi.

Moje situace mi zatím dovoluje pravidelně investovat nízké desítky tisíc měsíčně. Začínám tedy s 21 tisíci, a budu posílat pravidelně 10-20 tis měsíčně.

Jako obchodní platformu používám DEGIRO, kvůli nízkým transakčním nákladům a mému kapitálu

TickerAktuální cena (USD)Množství (ks)Tržní hodnota (USD)Zisk/ztráta
ABEO4.7645214.20+1,01 (+0,53%)
NERV6.2231192.82+14,20 (+9,06%)
VTVT1.453144.95+1,09 (+2,83%)
21 000,-Cash (EUR)438.93
*Celkem (EUR)839.37

 *DEGIRO drží prostředky v Eurech

Názvy celých společností můžete najít podle zkratek zde https://finviz.com/

Investiční horizont nemám pevně stanovený. Buď se naplní moje cílová cena nebo uzavírám pozici v závislosti na úspěšnosti klinických fází, popř. prodeje ze strany insiderů a lidí, co sleduji. V mapě jsem uváděl zhodnocení 40% p.a., nicméně nechci se k tomu upínat a nějak se omezovat směrem nahoru.

Rizika – určitě bych zmínil kurzové riziko, které ale neřeším. Pozitivně vnímám, že centrální banka v Americe (FED) si dala na chvíli pauzu s tištěním nových peněz, zatímco v Evropě se vesele pokračuje. Obecně čekám i nadále inflaci kolem 3% ročně.

Investiční riziko – biotechnologie mají vysoké cenové výkyvy, tedy nejsou pro slabé povahy. Počítám, že o tento kapitál nepřijdu, a budu držet volatilitu portfolia max. kolem 20-30% směrem dolů,

Tak myslím, že máme vše – proč, jak a co. Teď už zbývá jen dodržovat strategii 🙂

Post Author: Petr Šach

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *