Site Loader
bohužel jsem dospěl k závěru, že jsem po 3 letech (a cca 3 letech praxe předtím) nenašel legislativní prostor pro podnikání v akciích, které by plnilo zároveň tři klíčové oblasti, které jsem si předsevzal: Férovost, ziskovost, zvládal bych ho zdravotně a psychicky.

 1 z 3 Investiční zprostředkovatel 
Nestíhám, nesvačím, vůbec nic už… Podnikání v akciích je vázaná činnost, kde musíte splňovat enormní množství legislativy. Jen přípravy nám trvaly skoro rok (a to jsem v tom tři roky předtím dělal). Jestli máte děti, a chcete je rychle uspat, doporučuji Zákon č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Výsledek zaručen. Ne vážně. Šli jsme do toho zodpovědně. Po roce jsem přešel konečně do akce plný nadšení – tzn. shánění klientů, obchodování, zadávání pokynů, správa webu a přitom jsem jel svou práci. Moje super-schopnosti se ale rychle vyčerpaly – stres, únava, obchodní výsledky se zhoršovaly. A všimli si toho i klienti. Na zaměstnance nebyly peníze, jelikož odměna byla ze zisku a zisk žádný. Nezbývalo než to drát přes sílu, čímž jsem si akorát přivodil zdravotní problémy, a vytvořil si odpor k takovému podnikání. Po dvou letech budování jsem tedy vymyslel light formu Biosignals.Ponaučení: Pít víc Redbullu a kávy  Spustit projekt pokud možno co nejdříve. Síly v podnikání rychle dochází, i když máte super-schopnosti.

2 z 3 Biosignals
Dostavily se obchodní výsledky, ale nejsou klienti. Bože, ten kluk je marnej. Už to nečtěte. Cena za prodej informací byla velmi nízká, jelikož nešla nastavit odměna ze zisku (neměl jsem jistotu, že obchody budou opravdu provedeny a jak). Jako hlavní marketingový kanál jsem zvolil blog, sociální sítě, protože jsem se chtěl odlišit, a měl jsem volání dost z mé práce pojišťování auťáků. Nicméně začal jsem ho psát spíše pro skupinu v mém věku, která ale často nemá peníze na obchodování. Ti co je zase mají, si ve většině případů nechtěli zadávat obchody. Usoudil jsem tedy, že prodej takových informací nemá smysl pro několik odběratelů, a konkurenční výhodu Biosignals lépe využiji s vlastním kapitálem.Ponaučení: Pokud s vaší službou cílíte na skupinu, která nemá dost peněz, asi jste ve špatném oboru, nebo cílíte; na špatnou cílovou skupinu.
3 z 3?
Taky raději platíte za opravenou pračku?Dumal jsem, dumal. A hodně! Jediné co mne napadlo, je nastavit si poplatky jako ostatní. Nejčastěji jsou vstupní poplatky, poplatky za správu, za nákup a za prodej akcie. Nebo si dát odměnu za každý ziskový kvartál, a využívat výkyvy na trhu. Mohl bych najmout lidi a soustředit se na obchodování. Super! Pak bych byl ale stejný jako takový instalatér, který mi přijde opravit pračku, u vchodu si řekne o peníze, že na to mrkne. Při opravování si řekne o další, protože přeci opravuje – s tím, že mi ale opravu nezaručuje. Tak takhle jsem to dělat fakt nechtěl, i když jsem zpočátku tušil, že to bez nějaké jisté odměny bude mnohem riskantnější, a společníka se na to snažil upozornit. Napsal jsem mu dokonce, že bych do toho na jeho místě nešel. Přesto to riskl. Za to má můj respekt. O to více mne mrzí, že to nedopadlo. Samozřejmě dík patří i lidem z HV, co mě zpočátku pomáhali Adamovi, Petrovi a holkám, které mi pomohly s kanceláří.

Blog nekončíI když jsem 3 z 3 nenašel, hlavu nevěším. Mým cílem je i nadále stát se super-úspěšným traderem, a být tak totálně nezávislý. Blogfin, tak doufám, ještě popíšu ze všech stran.

P.S. Blogfin.cz skončil cca 6 měs poté 🙁

Post Author: Petr Šach

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *